Pięć najczęstszych błędów osób obstawiających zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie są czymś, na czym nie trzeba się znać. Każdy od czegoś zaczynał, a skomplikowane tabelki i mnóstwo pojęć bardzo specjalistycznych wcale nie ułatwiają sprawy. Taki poziom skomplikowania sprzyja popełnianiu błędów. Co jednak najciekawsze, wiele spośród nich popełnianych jest nie tylko przez nowicjuszy, ale i osoby typujące od co najmniej kilku miesięcy. O jakich błędach mowa? Jak się ich ustrzec? O tym zamierzamy opowiedzieć w naszym dzisiejszym wpisie.

błedy w obstawianiu zakładów bukmacherskich
Pięć najczęstszych błędów osób obstawiających zakłady bukmacherskie

1. Wybór nieodpowiedniego bukmachera

Na polskim rynku działają solidni bukmacherzy online, ale i ci, którym wiele brakuje. Często rejestrujemy się u tych, o których w przeszłości już słyszeliśmy – nie zawsze jest to dobra opcja. Zanim zdecydujemy się na rejestrację, koniecznie zapoznajmy się z ofertą bukmachera, a najlepiej porównajmy ją z tą prezentowaną przez jego konkurencję. Pamiętajmy przy tym, że nie ma na świecie bukmachera idealnego, świetnie radzącego sobie z każdą istniejącą dyscypliną. Jedni polscy bukmacherzy jak STS czy Betfan lepiej sprawdzają się przy obstawianiu piłki nożnej, inni zaś – siatkówki czy MMA.

Jeśli poszukujemy bukmachera na start, najlepiej dla nas będzie nie kombinować i postawić na usługi tego, który cieszy się na naszym rynku odpowiednio dużym zaufaniem. Takimi firmami są między innymi STS, Fortuna i eWinner. Przed rejestracją pamiętajmy o tym, by sprawdzić, czy pozwolą nam na obstawienie tego, co planujemy obstawiać. Bazujmy wyłącznie na legalnych bukmacherach – tylko u nich możemy grać w zgodzie z polskim prawem.

superbet jaki kod promocyjny
Jaki kod promocyjny na bonus w Superbet? BETONLINE

2. Niekorzystanie z bonusów i kodów promocyjnych

Początkujący obstawiający zazwyczaj nie myślą zbyt wiele przy zakładaniu własnego konta. Wpisują odpowiednie dane w formularzu i przechodzą przez cały ten proces w zaledwie kilka minut. Jeśli i my tak zrobimy, przegapimy wiele aspektów oferty promocyjnej bukmacherów skierowanych wyłącznie do osób dopiero zakładających własne konto u bukmachera. Większość spośród nich jest jednorazowe i dostępne tylko przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego.

Po pierwsze chodzi tutaj o bonus powitalny. U zdecydowanej większości bukmacherów musimy wyrazić chęć na jego otrzymanie w czasie rejestracji. Koniecznie zapoznajmy się z jego regulaminem – zazwyczaj bowiem jest on powiązany z kwotą naszej pierwszej wpłaty. Postarajmy się wykorzystać go do maksimum – druga taka szansa nie pojawi się przed nami.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Drugą ofertę promocyjną odblokujemy poprzez wpisanie kodu promocyjnego w odpowiednie pole formularza rejestracyjnego. Kody te dystrybuowane są przez serwisy internetowe niezależne od bukmacherów. Te najlepsze i najbardziej wartościowe publikujemy u nas.

3. Obstawianie bez przygotowania

Obstawianie wydaje się być czymś prostym, nie zależnie czy typujemy piłkę nożną, tenis czy gry karciane jak poker online. Rzeczywiście, pod względem technicznym takie typowanie nie należy do najtrudniejszych. Posiadając już własne konto i środki na nim, wystarczy znaleźć interesujące nas spotkanie, wybrać odpowiedni rynek i ustalić naszą stawkę. Większość początkujących typujących korzysta z tego właśnie schematu, nie przygotowując się do obstawiania. To błąd, który najczęściej prowadzi do przegranych kuponów. Aby było inaczej, musimy się odpowiednio przygotować. Zróbmy to poprzez:

  • niepoleganie na intuicji – niczym niepoparta intuicja może okazać się trafna, ale nie ma w tym pewności – znacznie lepiej oprzeć swoje działania na sprawdzonych danych i statystykach;
  • niepoleganie na niepewnych typach – jeśli już zamierzamy korzystać z typów, szukajmy takich pochodzących od profesjonalistów. Wiele serwisów o tematyce zakładów wzajemnych publikuje swoje typy bukmacherskie – jeśli zajmują się tylko tym, a ich przypuszczenia się sprawdzają, możemy wziąć je pod uwagę;
  • dokonywanie analizy – dogłębna i kompleksowa analiza pozwoli nam dochodzić do takich wniosków, które zwiększą prawdopodobieństwo wygranej;
  • przeglądanie statystyk – sami bukmacherzy publikują ogromną ich ilość. Wystarczy po nie sięgnąć.
Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

4. Bazowanie własnej strategii na „pewniakach”

Bardzo wielu obstawiających – zwłaszcza tych początkujących – swoją taktykę opiera na obstawianiu pewniaków, taka strategia typera nie jest specjalnie korzystna, szczególnie długofalowo. Chodzi tutaj o zawodników czy drużyny (w zależności od dyscypliny sportu), których wygrana jest najbardziej prawdopodobna. Oczywiście ma to pewną zaletę, gdyż zdecydowanie najczęściej przynosi wygrane. Jest w tym wszystkim jednak jedno „ale”.

Kursy bukmacherskie właśnie na pewniaki zazwyczaj są niesamowicie niskie. To sprawia, że nasze ewentualne wygrane są również symboliczne. Jeśli nie zniechęca nas to, musimy popatrzeć na to wszystko z nieco innej perspektywy. Pewniaki zazwyczaj wygrywają i sprostają stawianym przed nimi oczekiwaniom. Z tym jednak, że sport bywa przewrotny i nieprzewidywalna. Jedna przegrana jest w stanie pozbawić nas wszystkich dotychczas wygranych środków. To z kolei czyni tę taktykę po prostu bezensowną.

najlepszy bukmacher bez depozytu
STS to Polski bukmacher z najlepszą ofertą bonusową

Jeżeli już koniecznie chcemy obstawić mecz z pewniakiem, skłońmy się raczej ku mniej standardowemu rynkowi. Zamiast więc stawiać na jego wygraną (mało opłacalne), postawmy na dokładną ilość goli czy też to, kto będzie ich zdobywcą (w przypadku piłki nożnej). Możemy też pokusić się o handicap. Pamiętajmy oczywiście, że kursy rosną proporcjonalnie do podejmowanego przez nas ryzyka. Zawsze więc oszacujmy je zanim na cokolwiek postawimy.

5. Obstawianie zbyt wielkich akumulatorów

Nie ulega wątpliwości, że kupony akumulacyjne prezentują się niesamowicie ciekawie. Kuszą przede wszystkim wysokimi wygranymi. Błędem jest jednak poleganie wyłącznie na nich, a przede wszystkim zawieranie w ich obrębie zbyt wielu zdarzeń. Prawda, bukmacherzy online usilnie do tego zachęcają, oferując bonusowe wygrane z każdym kolejnym zdarzeniem, które znajdzie się na kuponie. Pamiętajmy jednak, że wygrana na kuponie AKO jest możliwa wyłącznie wtedy, gdy poprawnie wytypuje się każde zdarzenie. Obstawiając ich dwadzieścia czy trzydzieści wystarczy popełnić błąd przy jednym, by móc pożegnać się z jakąkolwiek wygraną.

Oczywiście sami powinniśmy wiedzieć, jak dużego ryzyka chcemy się podjąć. Z każdym zdarzeniem ono rośnie. Jeśli jednak jesteśmy początkującymi obstawiającymi, starajmy się nie szaleć.

5 / 5. Ocen: 3

Co jeszcze może Cię zainteresować?

Legalny poker w Betgames STS

spot_img

zakłady bukmacherskie

tvbet

poker online, blackjack, wojna