Poker online w Polsce – jak grać legalnie 2022?

Poker to gra karciana, która cieszy się znaczną popularnością zarówno w wersji stacjonarnej jak i w internecie. Czy istnieje w Polsce legalny poker online? To pytanie zadaje sobie z pewnością wielu fanów pokera. W sprawie legalności firm bukmacherskich napisano już bardzo wiele artykułów. Jak jednak jest z legalnością internetowego pokera? Sprawdzamy to w poniższym artykule.

poker online legalny 2021
Czy w 2022 roku w Polsce jest legalny poker online?

Poker online w Polsce – czy poker w internecie jest legalny?

Czy poker w internecie jest legalny? To pytanie spędza sen z powiek wielu fanom tej niezwykle popularnej gry karcianej. Bardzo wiele zmian w kwestii legalności rozmaitych firm hazardowych wprowadziła nowelizacja ustawy antyhazardowej, którą uchwalono w 2017 roku. Na jej mocy wprowadzono całą masę obostrzeń oraz ograniczeń wobec wszystkich podmiotów, które chcą świadczyć wobec swoich graczy usługi bukmacherskie. Każdy podmiot chcący rozpocząć legalne świadczenie usług hazardowych musi złożyć wniosek do Ministerstwa Finansów z prośbą o uzyskanie specjalnej licencji. Bez tej licencji nie jest możliwe legalne oferowanie użytkownikom usług jakichkolwiek usług hazardowych. 

Czy zatem wobec tego istnieje coś takiego jak legalny poker online? Lub inne gry karciane jak Blackjack? Czy jakakolwiek firma posiada zezwolenie od Ministerstwa Finansów na legalnego pokera w internecie? Jeśli zajrzymy w poszczególne zapisy ustawy oraz decyzje Ministerstwa Finansów, to nasuwa się wyłącznie jedna odpowiedź: nie. W tej chwili nie istnieje żaden podmiot, który posiadałby zezwolenie na oferowanie usług w ramach branży pokerowej.

29 PLN za darmo bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Co to oznacza? Oznacza to tyle, że jeśli natkniemy się w internecie na jakąkolwiek stronę z pokerem online czy inne gry karciane (nawet w języku polskim), to na 100% będzie to witryna nielegalna. Co gorsze, jeśli zarejestrujemy się na niej oraz zdecydujemy się wypłacić zgromadzone przez siebie pieniądze, narażamy się na poniesienie bardzo surowych konsekwencji prawnych. Z tego względu stanowczo odradzamy tworzenie kont na tego typu stronach z pokerem online za pieniądze. 

Jakie odmiany pokera są w Polsce nielegalne? Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy dokładną listę nielegalnych odmian pokera. Do nielegalnych rodzajów pokera zaliczamy:

  • turnieje na żywo organizowane na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej,
  • Omaha wraz ze wszystkimi jej odmianami, 
  • poker pięciokartowy,
  • Texas Hold’em,
  • gra organizowana przy stolikach cashowych,
  • turnieje przeprowadzane na prawdziwe pieniądze,
  • Freerolle.

Nie można jednak zgodzić się z osobami, które twierdzą, że poker jest grą w całości nielegalną. Z całą pewnością jest to nieprawda. Bez żadnych konsekwencji prawnych możemy oczywiście grać w pokera online, w którym nie gra się na prawdziwe pieniądze. Stron z pokerem tego typu jest w Polsce bardzo wielu. Oprócz tego, całkowicie legalne jest również szkolenie się w zakresie umiejętności pokerowych. Warto również wiedzieć o tym, że całkiem legalne jest także pobieranie na swój telefon komórkowy aplikacji, w których można całkiem za darmo grać w pokera. Gorąco zachęcamy Państwa do ich pobrania. Jest to doskonały oraz całkowicie darmowy i legalny sposób na powiększanie swoich umiejętności gry w pokera. 

Czy można grać w pokera na pieniądze przez internet?

Czy można zatem grać w pokera online na pieniądze? Niestety nie – i warto o tym pamiętać, ponieważ w przeciwnym razie grożą nam poważne konsekwencje prawne. Wiele podmiotów, które oferuje swoim użytkownikom pokera online za pieniądze w perfidny sposób kpi sobie z przepisów polskiego prawa. Warto jednak wiedzieć o tym, iż tłumaczenia typu „nie wiedziałem, że dana strona jest nielegalna” nie bardzo nam pomogą, jeśli przyjdzie nam ponieść konsekwencje z tytułu korzystania z usług nielegalnych firm tego typu.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Musimy wówczas liczyć się z tym, że otrzymamy bardzo wysoką karę pieniężną. Liczba kar, które przewiduje ustawa antyhazardowa dla osób rejestrujących się na nielegalnych stronach z hazardem na pieniądze, jest naprawdę spora. 

Które strony z pokerem są nielegalne?

Które strony z pokerem są nielegalne? Do nielegalnych stron zaliczamy wszystkie te witryny, które mają w swojej ofercie pokera na pieniądze. Mowa tutaj zatem o stronach takich jak PokerStars czy Bet365. Jeśli chcemy pograć w pokera przez internet, należy wybierać takie strony, w których gra się za darmo na wirtualne żetony. 

Jedyne legalne strony jak STS czy forBET, u których można obstawiać gry karciane są dopuszczone przez Ministra Finansów. Tam oczywiście nie pogramy w pokera online na pieniądze, jednak mamy możliwość typowania wyniku rozgrywki pokerowej (lub innej gry karcianej), którą widzimy na żywo. Sa to usługi Betgames i TVbet.

bonusy tvbet forbet
Darmowe promocje i bonusy na gry karciane w forBET

Czy w 2022 wróci legalny poker w internecie na pieniądze?

Czy gracze mogą mieć nadzieję na to, iż w 2022 roku powróci legalny poker w internecie na pieniądze? Niestety nie. W polskim Sejmie grupa posłów próbowała już podjąć działania mające na celu wpisanie na listę legalnych podmiotów Texas Hold’em. Wysiłki te nie przyniosły jednak żadnych pozytywnych rezultatów.

Wszystkie zgłaszane poprawki ustawy przepadają w głosowaniach bądź w komisjach. Ciężko jest przewidzieć, kiedy sytuacja na rynku pokera online na pieniądze miałaby ulec zmianie. Niektórzy eksperci wskazują, że jakichkolwiek większych zmian w zakresie prawa hazardowego można spodziewać się dopiero po objęciu władzy przez inną partię.

5 / 5. Ocen: 2

Co jeszcze może Cię zainteresować?

Legalny poker w Betgames STS

spot_img

zakłady bukmacherskie

tvbet

poker online, blackjack, wojna