Rola krupiera w obstawianiu gier karcianych na żywo

Gry karciane cieszą się coraz większą popularnością i choć większości osób kojarzą się z kasynem, z miesiąca na miesiąc poszerzają swój udział na rynku… bukmacherskim. Trafiają one na niego w nieco zmienionej formule – niemożliwe do aktywnego uczestniczenia w nich, ale udostępnione do obstawiania. Wymaga to od konkretnego bukmachera zaangażowania w usługę podmiotu zewnętrznego, który będzie odpowiedzialny za ich transmitowanie. Bukmacher z kolei jego transmisje umiejscowi na swojej stronie, pozwalając na obstawianie ich w modelu na żywo, przyodziewając je w opcje bukmacherskie.

rola krupiera obstawianie gier karcianych
Jaka jest rola krupiera w obstawianiu gier karcianych?

Na rynku działa kilku dostawców usług transmisji gier karcianych, a jednym z tych najpopularniejszych jest TVBet. Nieodzowną częścią jego transmisji są krupierzy (a zazwyczaj krupierki), którzy zarządzają całym przebiegiem każdego z rozdań. Co to znaczy? Jaka dokładnie jest ich rola w transmisjach i do czego sprowadzają się ich obowiązki? To wyjaśnimy w tym artykule.

Wstęp do usługi gier karcianych od TVBet – co musimy o niej wiedzieć?

Bukmacherzy oferujący usługę gier karcianych pozwalają na ich obstawianie w modelu na żywo. Aby to było możliwe, muszą zamieszczać ich transmisje, których śledzenie jest dla typerów konieczne do obstawiania, a dla bukmacherów – do ustalania opcji bukmacherskich i kursów na każdą z nich. Podobnie, jak w przypadku standardowych spotkań w modelu live, i tutaj są one dynamiczne i zależne od tego, co dzieje się na stole.

29 PLN za darmo bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Transmisje nie są przygotowywane przez samych bukmacherów. Aby zapewnić ich bezstronność, sięgają oni po usługi podmiotów zewnętrznych, a TVBet jest jednym z tych najlepszych. Transmisje kręci na żywo w swoich profesjonalnych studiach nagraniowych, zawsze z osobą krupiera jako postaci kluczowej w ich przebiegu. 

Krupier – kim tak właściwie jest?

Postać krupiera powinien kojarzyć każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z kasynem. Jest on głównym zarządzającym przebiegiem każdej z gier, a także kimś, u kogo w fizycznych kasynach składamy zakłady (przyjmuje on żetony). Choć w stacjonarnych kasynach nie bierze bezpośedniego udziału w rozgrywce, w obrębie gier karcianych (niebędących kasynami) zdarza mu się być jedną ze stron „karcianych pojedynków”. Jest w nich też swoistym wodzirejem z wieloma obowiązkami (o których mówimy w dalszej części tego artykułu), ale i rolą osoby zachęcającej do typowania nowe, również te niezarejestrowane u konkretnego bukmachera osoby. Jest zazwyczaj osobą o przyjemnej aparycji, a z uwagi na charakter zakładów bukmacherskich, do jego roli zatrudniane są zwykle piękne kobiety (a zatem krupierki).

Co leży w zakresie obowiązków krupiera w TVBet?

Praca krupiera w TVBet i firmach tego typu należy do bardzo odpowiedzialnych i to od niej zależy poprawne działanie całego mechanizmu obstawiania gier karcianych. Choć krupier ma wiele przywilejów, w tym ten związany z rozmawianiem z typującymi, witaniem ich oraz gratulowaniem zwycięzcom, lwią część jego pracy stanowią obowiązki. Zaliczyć do nich można:

  • Rozdawanie kart każdemu z wirtualnych graczy – podstawowa rzecz, którą robi krupier. Na każdym z etapów rozgrywki w wybranych grach przydziela każdemu z wirtualnych graczy (reprezentowanych przez odpowiednie pozycje na stole) jego własne karty (a w pokerze również te wspólne), zawsze robiąc to na tyle powoli, by każdy zauważył ten fakt i był w stanie odpowiednio go przetworzyć.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • Skanowanie każdej z kart – jako że fizyczne karty, którymi posługuje się krupier muszą znaleźć swoje odzwierciedlenie w systemie informatycznym i pojawić się u bukmachera, muszą też zostawać przez niego rozpoznawane. Służy temu specjalny kod umiejscawiany na zasadniczej ich stronie. Zanim krupier pokaże kartę widzom, musi więc przeciągnąć ją przez specjalny skaner, umiejscowiony w obrębie stołu.
  • Przeprowadzanie bieżącej analizy rozdania na każdym z jego etapów – bardzo ważnym elementem pracy krupiera jest ułatwianie typowania wszystkim obstawiającym. Po każdym etapie rozgrywki dokonuje on więc przeglądu aktualnej sytuacji na stole, wskazując faworytów do osiągnięcia celu, ale też wskazując na możliwości dalszego przebiegu rozgrywki. Ich słuchanie jest w stanie w znaczący sposób wspomóc nasz proces typowania.
  • Informowanie o rychłym zakończeniu przyjmowania zakładów – krupier pełni też rolę swoistego arbitra, który informuje wszystkich typujących o tym, kiedy nie będą już mogli składać zakładów. Jest to bardzo istotna część jego pracy, zwłaszcza w przypadku tych, którzy lubią długo się zastanawiać – dzięki temu nie przegapią oni swojej szansy na wzięcie udziału w zakładach.

Którzy polscy bukmacherzy oferują gry karciane od TVBet?

Obecnie na naszym rynku działa zaledwie kilku bukmacherów, którzy pozwalają na typowanie gier karcianych. Z usług dostawcy TVBet korzysta dwóch popularnych bukmacherów: forBET Betfan. Obaj dają dostęp do trzech gier – pokera, blackjack oraz wojny. Choć w ich przypadku kursy na każdą opcję bukmacherską są identyczne, różnic można dopatrywać się w ich prezentacji, ale też w ofercie promocyjnej czy ułatwieniach względem typowania (aplikacji mobilnej, szybkim dokonywaniu wpłat i wypłat oraz wielu innych).

5 / 5. Ocen: 4

Co jeszcze może Cię zainteresować?

Legalny poker w Betgames STS

spot_img

zakłady bukmacherskie

tvbet

poker online, blackjack, wojna