Strategia typera – ograj bukmachera na żywo!

Jedną z najpopularniejszych sekcji na stronie każdego bukmachera internetowego jest ta dotycząca zakładów na żywo. Kursy LIVE cieszą się olbrzymią popularnością wśród graczy, jednak czy na pewno każdy z nich wie, jak je obstawiać, żeby wygrywać duże pieniądze? 

jak obstawiać na żywo
Strategia typera – ograj bukmachera na żywo!

Jakie wady i zalety posiadają zakłady na żywo? Jak obstawiać na żywo i typować kupony LIVE w ten sposób, aby przynosiły one regularne zyski w dłuższej perspektywie? Postanowiliśmy się zająć tym właśnie zagadnieniem w naszym najnowszym poradniku typera. 

Zakłady na żywo – co to takiego?

Zanim opowiemy Wam o wadach i zaletach zakładów na żywo, a także podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami w kwestii ich obstawiania, które być może pomogą Wam konstruować coraz skuteczniejsze kupony na żywo, sprawdźmy najpierw, czym w ogóle są zakłady na żywo.

Starzy wyjadacze, którzy na internetowych zakładach sportowych pozjadali już zęby jedynie się uśmiechną, natomiast nie możemy wykluczać, a wręcz mamy taką nadzieję, że nasze poradniki typera czytają również debiutanci na rynku, czyli gracze stawiający dopiero swoje pierwsze kroki w bukmacherce. 

W największym skrócie obstawianie zakładów na żywo polega na typowaniu wyników zdarzeń, które już trwają. Przykładowo – jeśli mówimy o piłce nożnej, to zakładem na żywo będzie każdy kupon obstawiony pomiędzy 1 i 90 minutą gry. Oczywiście oferta zakładów LIVE od topowych bukmacherów wybiega daleko poza tradycyjne kursy 1X2 dotyczące zwycięzcy konkretnego meczu. 

Jakie zakłady można zatem obstawiać na żywo? To zależy od oferty konkretnego bukmachera i dyscypliny, której dotyczą kursy. Przykładowo – w meczach piłkarskich na żywo można typować m.in. liczbę goli w meczu, handicapy w piłce nożnej, wynik do przerwy i na koniec, strzelców goli, liczbę fauli, rzutów rożnych, czy chociażby spalonych. 

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Równie bogata oferta kursów LIVE czeka na typerów, których specjalnością są zakłady na tenis ziemny. Do ich dyspozycji bukmacherzy oddają m.in. kursy dotyczące wyników oraz liczby małych punktów w poszczególnych gemach i setach, ilość podwójnych błędów serwisowych, asów, itd., itd. 

Nie mniej ciekawych rynków zakładów na żywo czeka na graczy obstawiających mecze koszykówki. Tam z kolei bukmacherzy jak STS czy Betfan oddają w ręce graczy kursy LIVE na wyniki oraz liczbę punktów w poszczególnych kwartach i na koniec całego meczu, ale również mnóstwo rynków dotyczących najrozmaitszych statystyk, zarówno drużynowych, jak i indywidualnych. W zależności od bukmachera mogą to być kursy na liczbę zbiórek, bloków, rzutów za 3, skuteczności rzutów osobistych, itd. 

Rekordy popularności wśród graczy biją w ostatnich latach zakłady dotyczące e-sportów. Kursy na najważniejsze mecze Counter Strike’a lub League of Legends posiada w swojej ofercie każdy szanujący się legalny bukmacher i nie inaczej dzieje się w przypadku zakładów na żywo. Decydując się na typowanie e-sportów LIVE gracz dostaje do ręki m.in. kursy na zwycięzców poszczególnych map i rund, ilość zabitych przeciwników oraz sposób zakończenia rozgrywki. 

Wady i zalety zakładów na żywo

Widzicie zatem jak na dłoni, że oferta kursów LIVE proponowana każdego dnia przez topowych bukmacherów z licencją w naszym kraju pęka w szwach, dzięki czemu eksperci od żadnej dyscypliny nie będą mieli najmniejszych trudności z odnalezieniem zakładu na żywo dotyczącego interesującego ich zdarzenia. 

Należy jednak mieć z tyłu głowy, że zakłady na żywo pomimo licznych zalet posiadają również kilka wad. Dziennikarski obowiązek sprawia, że pragnąc aby nasz poradnik typera był kompletny poniżej opiszemy Wam pokrótce zarówno jedne, jak i drugie. 

Według nas największą zaletą typowania na żywo jest możliwość natychmiastowego reagowania na boiskowe wydarzenia. W przypadku zakładów przedmeczowych typer zdany jest tylko i wyłącznie na swoją analizę. Jeśli będzie ona prawidłowa, wówczas typ okaże się poprawny i przyniesie graczowi zwycięski kupon. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeśli jednak scenariusz w meczu nie będzie układał się po myśli typera, wówcza jedyne co mu pozostanie, to ściskanie kciuków za pozytywne rozstrzygnięcie. W przypadku zakładów LIVE wszystkie karty są po stronie gracza!

W zależności od przebiegu wydarzeń może on albo zwiększyć stawkę na istniejący już zakład, albo postawić kupon przeciwstawny i ubezpieczyć zakład na wypadek niepowodzenia. Tzw. kontra to bardzo pomocne narzędzie w rękach typerów specjalizujących się w zakładach na żywo i często pomaga im zminimalizować straty powstałe na skutek nieprawidłowego typu przedmeczowego lub wręcz cieszyć się ze skromnej wygranej. 

Kolejna zaleta jest taka, że typ gracza nie musi opierać się tylko i wyłącznie na bazie przedmeczowej analizy, lecz jak na dłoni widzi on aktualną formę poszczególnych drużyn lub stron zakładu i w zależności od dyspozycji dnia może on obstawić zwycięski kupon. Poziom poszczególnych zespołów i sportowców jest na ten moment tak wyrównany, że typowanie wyników przedmeczowo to niejednokrotnie wróżenie z fusów. 

Tymczasem decydując się na obstawianie zakładów na żywo typer ma dostęp do statystyk, graficznej animacji obrazującej przebieg gry, a u topowych bukmacherów nawet do transmisji na żywo. Po kilku minutach gry może zatem stwierdzić, która strona prezentuje się dziś lepiej, a także czy w meczu padnie dużo, czy też mało goli. To znacznie ułatwia postawienie zwycięskiego kuponu i cieszenie się z wygranej. 

Ostatnia zaleta powinna szczególnie ucieszyć mniej doświadczonych typerów, stawiających dopiero swoje pierwsze kroki w zakładach. Z naszych doświadczeń wynika bowiem, że mało który z nich dysponuje solidnym budżetem na grę, a obstawianie zakładów przedmeczowych na kilka dni przed spotkaniem sprawia, że są oni zmuszeni na jakiś czas zamrozić sporą część swoich środków, przez co ich budżet traci płynność. 

superbet jaki kod promocyjny
Jaki kod promocyjny na bonus w Superbet? BETONLINE

Ten problem nie dotyka typerów decydujących się na grę na żywo. Co prawda nie jest to ciągle standardem, jednak topowi bukmacherzy bardzo dbają o to, żeby natychmiast rozliczać zakończone kupony na żywo, a to sprawia, że gracz ma swoje środki do dyspozycji praktycznie non stop. 

Tyle o zaletach. A wady? Niewątpliwie obstawianie zakładów na żywo może być dla początkujących graczy dość stresujące. Sytuacja zmienia się w mgnieniu oka, za kursy migoczą jak oszalałe. To sprawia, że typer musi zachować zimną krew i utrzymać nerwy na wodzy, co szczególnie w przypadku mniej doświadczonych graczy może stanowić problem. 

Kolejna rzecz to minimalnie, ale jednak nieco skromniejsza oferta zakładów. Ilość pokrywanych rynków na żywo w stosunku do zakładów przedmeczowych różni się w zależności od bukmachera, jednak zazwyczaj operatorzy wystawiają nieco mniej kursów LIVE, niż ma to miejsce w przypadku oferty PREMATCH. 

Jak ograć bukmachera na żywo?

Skoro wiemy już czym w ogóle są zakłady na żywo oraz jakie wady i zalety posiada obstawianie kursów LIVE to możemy płynnie przejść do tego, po co wszyscy się tu znajdujemy, a mianowicie do kwestii, w jaki sposób ograć bukmachera na żywo. 

Na początek odpowiadamy na często zadawane pytanie, jakie pojawiają się na stronie Betonline – czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że jest. Ba! Naszym zdaniem jest to nawet nieco łatwiejsze, niż ma to miejsce w przypadku zakładów przedmeczowych. Wystarczy wykorzystać wiedzę nieco bardziej doświadczonych typerów i nie popełniać błędów, które były ich udziałem, kiedy uczyli się obstawiać zakłady na żywo. 

  • Nie graj od razu za duże stawki – początkowe dni mogą być dla Ciebie dość trudne, dlatego nie radzimy rozpoczynać od razu od mocnego uderzenia. Znacznie rozsądniejszą taktyką wydaje się być rozpoczęcie gry na żywo od minimalnych stawek, oswojenie się z presją czasu oraz ciągłymi zmianami sytuacji na boisku. 
  • Zachowaj zimną krew – łatwo mówić, trudniej zrobić? I tak, i nie! Wiadomo, że w początkowym okresie trudno będzie Wam kontrolować emocje, jednak pamiętajcie, że trening czyni mistrza, a jeśli się tego nie nauczycie, to nie macie czego szukać w sekcji LIVE na stronie swojego bukmachera, a zakłady na żywo nie zostały stworzone z myślą o Was. 
STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus bez depozytu29 PLN
Bonus za depozyt1200 PLN
Zakład bez ryzyka200 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS
  • Posiadaj sztywny system doboru stawek – w przypadku zakładów na żywo wszystko dzieje się tak błyskawicznie, że nie radzimy pozostawiać kwestii doboru stawki na kolejnych kuponach dowolnej interpretacji gracza. Znacznie rozsądniejszą taktyką będzie posiadanie przejrzystego systemu stawkowania, w zależności od dyscypliny, momentu meczu oraz statystyk. 
  • Konto i depozyt w kilku serwisach ułatwi Ci ogranie bukmachera na żywo – najskuteczniejsi typerzy LIVE wpłacają depozyt do kilku bukmacherów. Dlaczego? Powodów jest mnóstwo, natomiast w przypadku zakładów na żywo najważniejszymi kwestiami są dostęp do szerokiej oferty zakładów, gwarancja obstawiania kuponów po najwyższych kursów, możliwość skontrowania zakładu, który nie układa się po myśli gracza oraz zniknięcie z radaru bukmacherów i uniknięcie blokad i limitów na koncie. 
  • Korzystaj z dostępnych narzędzi – bukmacherzy sami oddają w ręce typerów mnóstwo przydatnych instrumentów, dzięki którym postawienie zwycięskiego kuponu LIVE staje się znacznie łatwiejsze. Dlatego głupotą ze strony gracza byłoby nie skorzystać z dostępnych statystyk na żywo, które zazwyczaj bardzo dokładnie oddają przebieg gry i pozwalają przewidzieć, jak potoczą się dalsze losy danej rywalizacji. 
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • Pamiętaj, że bukmacherzy również popełniają błędy – fakt, że w livebettingu wszystko dzieje się w mgnieniu oka sprawia, że błędy zdarzają się nie tylko mniej doświadczonym typerom, ale również najlepszym bukmacherom. Wystarczy, że algorytm spóźni się o kilkadziesiąt sekund z aktualizacją kursów i dopasowaniem ich do aktualnych wydarzeń na boisku, a już gracz dostaje do ręki bardzo atrakcyjny kurs, dzięki któremu może obstawić wartościowy kupon ze sporą szansą powodzenia. 
  • Gol słabeusza na początku to znakomita wiadomość dla typera LIVE – na koniec smaczek dla graczy, których specjalnością są zakłady na żywo dotyczące piłki nożnej. Idealny scenariusz z punktu widzenia takiego typera jest wówczas, kiedy już w pierwszych minutach zdecydowany faworyt straci gola w starciu z underdogiem. Istnieje wówczas spore prawdopodobieństwo, że faworyt rzuci się do szaleńczych ataków, których efektem będą nie tylko kolejne gole, ale również sporo rzutów rożnych oraz żółtych kartek dla rywala. Rzecz jasna nie jest to 100% gwarancja zwycięskiego kuponu, jednak taki scenariusz bardzo często się sprawdza. 

4.3 / 5. Ocen: 6

Co jeszcze może Cię zainteresować?

Legalny poker w Betgames STS

spot_img

zakłady bukmacherskie

tvbet

poker online, blackjack, wojna